| GabiIancu2001 a întrebat:

Buna seara, vad ca tot mai multă lume se îndreaptă spre investițiile la bursa.Vad pe Instagram multi influenceri gen Bogdan Mocanu sau Zmenta ce promovează diferiți traderi ceea ce ma face sa cred ca se pot castiga ceva bani.Nu prea stiu multe despre aceste acțiuni de aia și intreb, am auzit ca e foarte riscant și trebuie să știi foarte bine cum sa investești.Ce părere aveți?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Jocul la bursa presupune cunoștințe avansate in dimeniu. Trebuie sa intelegi cum funcționează bursa. De altfel toti traderii atentuineaza ca 70% din cei care investesc la bursa pierd bani.

| RoCkKiD a răspuns:

Trebuie sa intelegi o chestie. La bursa castigurile sunt procentuale, deci trebuie sa ai deja multi bani ca sa poti face multi. Daca investesti 50E si creste cu 1% te alegi cu bani de guma de mestecat.

| tzionut a răspuns:

Influencerii sunt oameni care promoveaza rahaturi si cer bani pentru asta. Cei ce vor sa fie promovati platesc niste bani ca sa ia de la fraierii care pun botul de 10 sau sute de ori mai mult decat au dat influencerului.
E hotararea ta daca pui botul si le dai banii tai sau nu. Sfatul meu. Sa nu investi la bursa decat banii pe care esti dispus sa ii pierzi iar din momentul in care i-ai investit considera ca nu ii mai ai.