| therock030891 a întrebat:

Buna seara, vreau acest an sa deschid un spatiu de joaca pentru copii pe care o sa il conduc din strainatate...as vrea sa ma ajutati cu niste raspunsuri...cate ore va putea munci un angajat lunar? Ce salariu este pentru ingrijitor copii si cat se plateste la stat impozit? Va multumesc

3 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

8 ore pe zi x 20 de zile = 160 de ore lunar
Salariu ar trebui vreo 3000 lei net și ai aici ce taxe plătești ca patron pentru el.
https://www.calculator-salarii.ro/3000-net-calcul-salariu-brut/

| anonim3247 a răspuns:

Ar trebui să angajezi 2 așa - o zi unul o zi altul.
Așa ai toate zilele din lună un angajat acolo.
Ca salarii ai 2 de 3000 lei net și taxele cum sunt în tabelul ăla.

| UserRo10 a răspuns:

Acest tip de business nu poate fi administrat din strainatate. Ai nevoie de minim 2 angajati ce nu pot depasii 40 ore pe saptamana.