| Stanila_Alice_Nicole_1994 a întrebat:

Buna seara, vreau si eu cateva raspunsuri la intrebarea asta. Vreau cat de curand sa imi deschid propia afacere mai exact as vrea sa imi deschid un magazin de imbracaminte in Bacau cu haine de la un anumit brand (BoomBap) un brand super cu haine moderne pentru adolescenti si nu numai. Totusi as vrea sa aflu cum pot sa colaborez cu un anumit brand cum sa imi aleg un loc potrivit si cum pot sa primesc un suport financiar pentru afacerea asta.

3 răspunsuri:
| Formzq a răspuns:

Buna!
Reclama si Imaginea sunt sufletul comertului. Prietena mea a incercat sa faca ceva similar cu produse de la fabrica Alison Hayes. Desi nu a fost o investitie prea mare, trebuia totusi putina reclama. Sa aduci un brand necounoscut, dar totusi bun, iti trebuie cel putin un spatiu de expozitie/vanzare cu un trafic pietonal bun, si aici ma refer exclusiv la Mall-uri, fie reclama puternica, dar este putin cam costisitoare. Ideea e ca nu l-a tinut decat 4 luni si dezamagita, l-a inchis. Intre timp deja isi facuse cativa clienti "fideli" dar nu un numar prea mare si nu isi acoperea cheltuielile. Iar acum, dupa 4 luni pagina de facebook si mailurile de la clienti sunt pline cu replici de genul "unde v-ati mutat?". Trebuie doar rabdare si ambitie. Sincer cred ca vei reusi.
Succes!

| Stanila_Alice_Nicole_1994 explică (pentru Formzq):

Mersi foarte mult, imi place sa risc, sper ca intro zii sa reusesc sa il deschid happy

| Stanila_Alice_Nicole_1994 explică:

P.s brandul este acesta http://www.boombapwear.com/en/shop/all credeti ca va avea success?