| criss007 a întrebat:

Buna stie cineva cat dureaza o tranzactie bancara de pe un cont pe altul din Italia -Romania?

Răspuns Câştigător
| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Transferul se efectueaza in maxim 24 de ore pentru lei, si maxim 3 zile pentru valuta. Daca transferul se face din strainatate, incasarea banilor poate sa dureze intre 3 si 5 zile lucratoare.

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Poate dura cateva zile.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Depinde de banci.
Cand lucram cu Bancpost dura 3 zile, cu Transilvania cateva ore.

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

2 Min laughing

| criss007 explică (pentru Konstantin_LA_1991):

Astept de miercuri si inca nu au intrat big grin

| Konstantin_LA_1991 a răspuns (pentru criss007):

In cazul transferurilor interbancare intre conturi in Lei deschise la banci diferite, poate aparea o intarziere de max. 24 de ore. Transferurile interbancare se realizeaza prin Transfond, care preia instructiunile de plata de la banca platitorului si le transmite apoi bancii beneficiariului.

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Prin ce banca?