| OXxana a întrebat:

Stie cineva ceva despre aceasta noua lege care are in vedere neplata intretinerii pe un termen mai mare de 2 luni. Si despre executarea directa fara instanta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu exista o asemenea lege si nici n-am auzit sa se fi adoptat.
In schimb au fost discutii legate de un proiect de lege care permite furnizorilor de utilitati sa execute silit asociatiile de proprietari sau proprietarii care nu-si platesc la timp cheltuielile cu energia electrica, termica si apa.