| Grtj a întrebat:

Buna, stie cineva dupa cat timp imi vine somaju daca ma inscriu saptamana viitoare?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Somajul a venit deja in cazul tau, daca nu ai fi somer nu te-ai putea inscrie. Si daca ai fi mai optimist sau ai crea sa lucrezi, ti-ai face planuri sa lucrezi de saotamana viitoare, ca de lucru este

| Grtj explică (pentru Goete):

Pai mi-am luat bacu. Vreau sa raman is somaj ca sa fac un curs, inspector resurse umane. Vreau sa fac un curs inainte de a ma angaja

| Goete a răspuns (pentru Grtj):

Ce frumos din partea ta.

| Grtj explică (pentru Goete):

Multumesc. Cati bani de somaj dă?

| Goete a răspuns (pentru Grtj):

Una din conditii este cautarea activa a unui loc de munca. Nu decizia de a lua bani fara a munci.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai absolvit liceul?

| Grtj explică (pentru darrio2007):

Da, am luat si bacu.