| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt Alper, sunt cetățean al Turciei. Vreau sa deschid o farmacie in Romania. Sunt absolventă a Universității Ovidius, Facultatea de Farmacie. Există cineva care să-mi dea informații despre costul mediu și tranzacții_?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing si te gindii ca pe TPU stau aia expertii in informatii sau ce anume cauti tu pe aici,ori TPU se ocupa cu autorizatii cu tranzactii,e bun si asa rau.
Du-te frate la primarie si intreaba acolo despre tot ce vrei sa stii, deci intrebi direct la fata locului.
Sa deschizi ce spui trebuie autorazatii de la primarie, aia stiu ce informatii sa-ti dea.
Cum se procedeaza la tine in Turcia, la fel se priocedeaza si pe aici, adica in RO.
Ai mai facut si facultate, dar intrebi pe net ce sa faci laughing cred ca asta spune multe despre tine.

| Brizbriz a răspuns:

"acum 6 ore | alperakb a întrebat:
Bună, sunt Alper, sunt cetățean al Turciei. Vreau sa deschid o farmacie in Romania. Sunt absolventă a Universității Ovidius, Facultatea de Farmacie."

esti PE DINAFARA, la fel ca multi altii, care, cred, ca daca stiu o meserie, atunci inseamna ca pot sa faca afaceri, care e CU TOTUL ALTA MESERIE, COMPLET DIFERITA, despre care nu stiu absolut nimic
dovada e chiar intrebarea ta

si stiu croitorese, fara nici o facultate care sunt mult mai bune ca tine la afaceri, efectiv e PENIBIL sa intrebi asa ceva, cand minimum, ULTIMUL MINIM de bun simt e sa iti gaseti un contabil, fara de care oricum nu faci nici o afacere, si ala sa iti spuna tot in materie de costuri

alt exemplu e Gigi Becali e un monument de prostie, fara nici o scoala, oarecare, dar admit, cu mana pe pipota, ca la afaceri e bun