| anonim_4396 a întrebat:

Bunawinking! Sunt fata, am 14 ani (arat de 16-17) si as vrea sa ma angajez undeva in vacanta ca sa castig cativa bani peste ce-mi dau parintii; nu ca as avea nevoie...dar na, cu cat mai multi cu atat mai bine! Puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi?! Unde as putea lucra? Dau funda big grin.

3 răspunsuri:
| Iony_5207 a răspuns:

Te poti angaja chiar daca ai 14 ani. Bineinteles, opteaza pentru job-urile mai usoare. Spre exemplu: reprezentat Avon/Oriflame sau promoter. Esti din Bucuresti?

| Iony_5207 a răspuns:

Mai greu cu firmele de promotii. Daca erai din Bucuresti, iti dadeam cateva id-uri de ale lor si se rezolva. Asa...imi pare rau. Bafta. :*

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te angajeaza te angajeaza dupa varsta din buletin, nu dupa cati ani arati, iar la 14 ani e cam ilegal sa te angajeze.