| AliceFirea a întrebat:

Sunt in franta de cateva saptamani, impreuna cu sotul meu, si nu as vrea sa stau acasa.As vrea sa ma angajez la un salon pe post de make-up artist, am studiile necesare in make-up si diplomele obtinute de la scoala de make-up, as vrea sa imi dati sfaturi cum imi pot pune cv-ul si cam ce ar trebui sa contina.Dau funda, multumesc.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In primul rind stii limba franceză? Daca da du-te si intreaba din salon in salon la ei exact cum ai face aici in Romania, lasa ti cv ul tau la firme si ei te vor căuta daca corespunzi cerintelor lor, ca degeaba astepti miracole si joburi pe TPU, ca nu o sa gasesti, trebuie sa te duci tu personal sa i ti cauti. Ce varsta ai?

| AliceFirea explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am cautat pe TPU, aici am cerut doar sfaturi ce si cum sa fac.Am 18 ani...

| 8andrei a răspuns:

Iubita, pe TPU in nici un caz nu te va contacta nimeni. Iti faci frumos CV-ul in franceza (limba locala) scoti mai multe exemplare si incepi sa te duci din salon in salon sa intrebi si sa lasi CV-ul. Pretentii sa nu ai prea mari ca ramai cu diploma in munuta acasahappy. Zambetul sa fie in prim plan, restul vine de la sine.
Succes!