| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Tocmai ce mi-am facut un card nou si am pus 5 lei, azi am intrat pe apliatia BT Pay si am vazut ca am -9 lei, de ce? nu am facut nici o tranzactie, se ia comision la bancomat daca verific soldul?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este comision de administrare a contului. Se ia o singura data pe an. Citeste cu atentie contractul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu inteleg ceva, daca ai pus pe card 5 lei da? De unde sa i ti iasa minus 9 lei, ca din 5 lei nu poti lua nouă lei nici daca ai vrea.

| lucian820 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aveam doar 5 lei pe card, urmatoarea zi m-am trezit cu -9 lei

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si oricum pe card nu poti pune doar 5 lei, pui 10 20, 30, 50 lei sau mai mult, dar 5 lei nici nu poti pune nici nu poti scoate de pe cardul băncii transilvania asa ca ceva ai facut ai pus mai multi bani si ai mai ramas tu cu 9 lei asta cred, sunt taxe de administrare a contului cere un extras de cont de la bancă si vezi exact acolo ce suma disponibila ai avut in cont si pe ce anume ti a luat banca comision, sau ai cheltuit tu pe cumparaturi cu cardul si numai sti pe ce.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare aplicatie pe care intrii, are o taxa de administrare.
Dar te sfatuiesc sa intri online si sa vezi pe ce s-au dus banii aceia.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Banca nu percepe comision pentru verificarea soldului. Posibil sa fie taxa pentru deschiderea b24 online ori a contului la banca. Verifici acest lucru de pe un browser, pe site-ul bt24.ro. Acolo vezi totul detaliat, pe aplicatie nu este asa.

| Vântulalb a răspuns:

Da, se ia comision pentru verificarea soldului la bancomat de fiecare data cand o faci. Multa lume nu stie, neglijeaza asta si apoi se intreaba unde sunt banii.
Candva era 2 lei la verificare. Nu mai stiu acum, ca nu mai fac asta. La orice depunere sau restituire primesti o chitanta unde vezi soldul.