| PopaTeodor2006 a întrebat:

Am 13 si vreau si eu sa fac niste banuti. Aveti idee cum as putea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Împrumuta-te la părinți inițial. Apuca-te sa lucrezi necalificat oriunde apuci. Caută un mentor sa te ajute pe un domeniu care te interesează. Asuma-ți riscuri, fa-ți un plan de afaceri. Citește multe cărți pe domeniul antreprenoriatului. Am văzut ca mulți designeri au succes, însă tendința este mai mult vestica; dacă te consideri pasionat, Creează niște articole vestimentare, fa-ți propriul vrând din ceva inedit, ca lumea sa dorească sa cumpere acel ceva! Fii perseverent, oricine este capabil! Este foarte tare ca ești interesat de la vârsta asta sa devii independent, și respectabil. Intr-un interviu, Cristiano Ronaldo întrebat de către cineva cum poate sa ajungă la nivelul lui a răspuns: "muncește foarte mult, ai încredere in tine și visează". Cred ca sfaturile astea se aplica pentru orice domeniu.
Eu unul sunt convins ca ești mai mult decât capabil atât fizic, cât și intelectual după faptul ca ai pus întrebarea asta. Depinde numai de tine câta perseverenta vei avea. Aștept feedback legat de dezvoltarea ta. Mult succes!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu ai cum sa faci bani, legal nu te poti angaja, doar sa ai alocatie, sau sa i ti dea părintii, bunicii, rudele. Cere le lor.

| StrongHeart a răspuns:

Planteaza copaci,plimba caini, ajuta-ti parintii, ajuta-ti vecinii contra-cost, imparte pliante, pune bani de o parte si investeste cand se investe ocazia. orice sa faci un leu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din YouTube. Altă metoda nu există.

| Speranta12 a răspuns:

Nu-ti pune video-uri cu tine pe Youtube ca o sa regreti cand vei fi mai mare si o sa rada lumea de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Lasă! Asta e partea cea mai interesantă a YouTube-ului. Dacă nu sunt bufoni să posteze, noi de cine mai radem? Mai ales vloggerii care încearcă să pară cool.

| JulesDC a răspuns:

Incearca sa iti vinzi din lucrurile/hainele pe care nu le mai folosesti pe marketplace de pe Facebook, sau pe olx.
Plimba caini, imparte pliante, incearca site-uri care dau bani pentru completarea de chestionare sau fii reprezentant pentru o firma Avon/oriflame sau daca nu vrei lucruri cosmetice laydis sau Forever (produse din aloe vera, spulimente alimentare)