| AstronomyStuffs2 a întrebat:

Am aproape 15 ani si m-am dus cu buletinul alaturi de tatal meu, la banca BCR, sa imi fac un card de cumparaturi! Am fost refuzat spunandu-mi ca imi trebuie 18 ani, sa beneficiez de un card online. Dar colegii mei, au la fel 15 si mi-au zis sa incerc la BCR si au spus ca cardul "cacofonie", este pe numele lor, nu a parintelui. Ei si-au facut cardul tot la BCR, doar ca intr-o alta locatie a orasului meu! Merita sa incerc acolo? Ce sa fac sa am si eu card online ca si colegii mei, cel mai bun sfat primeste funda+vot! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil colegii tai au cerut card de debit nu card de cumpărături si de aia au.

| dannyel86 a răspuns:

Colegii tai au card pe care se depune alocatia.
Este un card de debit, nu unul de cumparaturi.
Cardul de cumparaturi se foloseste foarte mult pentru cumpararea produselor cu plata in rate. Iar pentru asta trebuie sa ai 18 ani si un loc de munca stabil (cu ceva vechime).
"Pachetul Xteen este special creat să te ajute atunci când ai nevoie de bani repede. Familia ta îți virează bani în cont, iar tu îi primești pe loc.

Mai mult, ai 0, 20% bonus de dobândă la deschiderea unui plan de economii în lei

Alegi cardul care îți place: Visa Junior Bufnita sau cardul Visa Electron – ambele au un design simpatic și vin cu multe surprize atașate!

Pachetul îți oferă un cont curent în lei prin care poți gestiona diferite sume (burse, alocații, bani de buzunar) și un card de debit ce poate avea sau nu limită."
https://www.bcr.ro/......etul-xteen

| Alverto a răspuns:

Fă exact ce au făcut și colegii tăi, dar zic să-ți faci unul bancar nu pentru cumpărături