| Ana137 a întrebat:

am aproape 16 ani(implinesc la primavara) si as vreau sa ma angajez din primavara.M-am gandit la ce optiuni as avea si McDonalds sau KFC sunt primele care mi-au venit in minte.Cel putin de mc Donalds stiu ca angajeaza la 16 ani sigur. Vreau sa-mi iau un job pe timpul verii dar sa-l pastrez si in timpul scolii.Eu stau in Constanta.In ce alte locuri credeti ca m-as mai putea angaja si cum ma sfatuiti sa fac in asa fel incat sa aplic si sa iau jobul?(De exemplu, sa-mi fac un CV si sa aplic online, pe site-ul lor sau sa merg direct la toate restaurantele pe care le stiu sa intreb daca au posturi disponibile si m-as putea angaja acolo? Cum ma sfatuiti sa fac)Si daca imi fac un CV, cam ce as putea sa trec in el din moment ce nu am deloc experienta de munca?

PS: va rog fara raspunsuri de genul:'Lasa, continua-ti studiile( oricum mi le continui laughing) ) ca esti prea mica, lasa munca pe mai tarziu, etc...Nu au nicio relevanta.Multumesc.

4 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Te felicit pentru felul de a gandi, stai in Constanta poti sa gasesti usor ca ospatar vara, daca e ceva firma locala cv-ul e mai mult o formalitate.

| Ana137 explică (pentru christine99):

Si ar trebui sa aplic onlin, sau sa merg direct acolo, cum ar fi mai bine?

| christine99 a răspuns (pentru Ana137):

Da, poti sa aplici online sau daca ai numarul de tel suna, sa ceri detalii si o data pentru un interviu face to face, asta-i etapa finala.

| asuari a răspuns:

Trage un ochi aici:
http://clickpecariera.ro/primul-meu-cv/