| OsOcAr a întrebat:

Buna TPU am asa o intrebaretongueentru a face un cont bancar trebuie de platit bani la crearea contului si pe luna?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Bingo! Difera de la banca la banca, dar la inceput trebuie depusa o suma simbolica, gen 5 sau 10 RON, dupa care ai de platit o taxa lunara care variaza in functie de banca, carduri si servicii atasate, etc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce fel de cont, de obicei nup platesti nimic la creare decat daca vrei vreun card mai special care costa.

pe luna platesti un comision de administrare a contului, a cardului daca nu e gratis, a serviciului de online banking daca il activezi

| deeadeea111 a răspuns:

Eu mi-am facut in urma cu o saptamana si nu atrebuit sa platesc nimic, insa cand mi-am scos banii care mi-au intrat in cont mi-au tras un comision de 3 lei