| Ella2512 a întrebat:

Am cerut să mi se trimită prin posta cardul Sparkasse din Germania, a ajuns împreună cu pinul. Dar nu merge să îl activez. La ce bancomat trebuie sa merg? Multumesc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cardul se activeaza doar la o banca emitenta (bancomat al bancii emitente) a cardului.

| Ella2512 explică (pentru Salontanul):

Nu, cardul se activează la orice bancomat unde scrie maestro sau MasterCard. Am vb cu banca și așa mi-a spus dar nu merge. Cine a mi trecut prin asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Cardurile nu se activeaza la bancomate!
Cardurile bancare sau de orice natura se activeaza la oficiul bancar sau online, intrand pe web site-ul bancii sau firmei care l-a emis.