| Alexandruuu88 a întrebat:

Am citit pe internet ca daca ai cont de pariuri online trebuie sa plătești statului o parte din sumele castigate. Recent am castigat 80 de miliane, banii îmi intra in cont..trebuie sa dau statului?straight face

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Asa este! --- trebuie sa platesti statului un impozit pe venitul dobandit. Daca nu-ti vei declara venitul ( se completeaza Declaratia 200 care se depune la ANAF) si nu vei plati impozitul intr-un anumit termen, risti o amenda destul de consistenta( pe langa plata sumei reprezentand impozitul).
Pentru retragerile din castigurile pe 2017 termenul limita de depunere a Declaratiei 200 este 25 mai 2018. Vezi, in link, indicatii de completare a declaratiei :https://pariurix.com/......-anaf.html

| Anonim2019 a răspuns:

In mod normal dupa finalizarea unui bilet, in cazul in care ai pierdut, banii vor fi extrasi din cont, in cazul in care castigi ti se va adauga suma respectiva in cont, nu trebuie sa platesti nimic statului, banii vor intra in cont de unde ii poti scoate pe card sau poti juca in continuare

| PopM2000 a răspuns:

Nu,cred ca se se scad inainte sa pui biletul 5%