| Nymphiis a întrebat:

Am de platit 240 de lei la RCS&RDS pentru ca nu am platit ultimele luni serviciile lor deoarece nu mai locuiesc la garsoniera la care stateam pe perioada facultatii, vreau sa merg sa reziliez contractul si vreau sa stiu daca se percep taxe pentru acest lucru si care sunt acestea.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un contract nu se poate rezilia atata vreme cat exista datorii la serviciul respectiv.
Platesti integral toata datoria si apoi ti se va permite rezilierea contractului.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rezilieirea ti se face dupa ce platesti datoria.

| Nymphiis explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles asta, mă interesează să știu dacă sunt și alte taxe pentru reziliere, pe lângă datorie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nymphiis):

Din pacate, eu nu stiu ce scrie pe contractul tau, ca nu l-am in fata.
Citeste-l si vezi ce spune despre inchiderea unui cont.
In principiu da, se iau bani... dar nu stiu sigur cat si cum. Citeste contractul ca scrie acolo, tot si in ce conditii.

| flixbuster a răspuns:

Daca nu ai respectat perioada contractuala minima, cel mai probabil vei avea penalizare. De asemenea, pentru reziliere tu trebuie sa fii titularul contractului.