| Dumitru_Oana_Catalina_1992 a întrebat:

Buna TPU, am fost in Bulgaria si am ramas cu LEVA, nu stiu ce sa fac! Daca ii schimb in lei ies in pierdere. Daca ii tin in leva mi-e sa nu ii manance inflatia lor de 17% (in iulie).
Din 2024 ar trebui sa treaca la euro.
Voi ce spuneti? Ce sa fac?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Dacă îi schimbi acum pierzi poate 10%. Dacă îi ții și te duci iar la anul pierzi 27%. Schimbă-i acum, și cu asta basta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pari că ai rămas cu o sumă considerabilă.

| Dumitru_Oana_Catalina_1992 explică (pentru suntserios):

Nu este o suma mare, insa nici mica. As vrea sa aflu ce ai face in locul meu?
Nu cred ca mai pun piciorul in Bulgaria prea curand!

| suntserios a răspuns (pentru Dumitru_Oana_Catalina_1992):

I-as schimba, ce altceva sa fac.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dar voi inca traiti in pestera de umblati cu cash? Nu ati auzit de Revolut sau sunteti din epoca de piatra?