| tigaraelectronicahelp1 a întrebat:

Buna TPU! Am nevoie de ajutor! Îmi puteți da câteva idei cum pot face 100-200 lei la 13 ani? Va rog frumos este urgent! Dau fundiță!

1 răspuns:
| autodidact a răspuns:

La varsta aceasta frageda, cu exceptia distribuirii unor fluturasi/brosuri publicitare, meditatii la matematica sau alte discipline cautate sau ceva in domeniul IT (programare, mai rar la aceasta varsta, dar se mai gasesc copii talentati si inzestrati), vanzarea unor picturi, desene si schite, daca exista in talent innascut in acest sens, un model de bussines precoce sau munca fizica, ceea ce nu ar fi totusi de recomandat, un copil de aceasta varsta trebuind sa aiba cu totul alte prioritati (studiul), nu vad cum ai putea face ceva bani. De apreciat intentia. De aici se nasc si marile initiative, ideile si spiritul antreprenorial. Este foarte bine ca te gandesti la o modalitate de a face bani, oricum iti doresc succes.