| Cobzariu_Petrica_1989 a întrebat:

am nevoie de un răspuns urgent in legătură cu documentele care mi-ar fi necesare atât pentru deschiderea unui cont bancar cât și pentru luarea unei mașini și plătirea in rate.in prezent lucrez ca profesor.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, trebuie sa ai peste 18 ani, minim 12 luni de munca in aceeasi companie si salariu bun, ca sa-ti permita sa te intretii si sa-ti platesti ratele lunare pentru imprumutul bancar.
Mergi la 2-3 banci si discuta cu ei, vezi cat iti pot oferii, fiind strans legat de suma salariala.

Totusi, ma minunez eu, pana cum, unde ai primit salariu de profesor, daca nu ai cont bancar?

| Cobzariu_Petrica_1989 explică (pentru Violleta2022):

Da happy buna intrebarea happy Era vorba de credit, nu deschiderea unui cont.Nu am stiut exact despre ce e vorba si ce trebuie sa fac.

2 răspunsuri:
| Kyttynna a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci direct la banca sa discuti cu ei de credit ca mai intai trebuie sa iti faca un scoring sa verifice daca esti eligibil, apoi discuta cu tine despre documente. Cat despre deschidere de cont se rezolva pe loc prin completarea unei cereri, tot la ei.