| popvladadrian a întrebat:

am o idee de afacere prelucrari prin aschiere. Lucrez in acest domeniu de 2 ani si imi place foarte mult acest domeniu dar nu stiu cum pot sa fac rost de bani sa pot sa imi infiintez firma si sa investesc.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dacă, ai vârstă până în 35 de ani, cred, interesează-te să accesezi fonduri europene pentru tineri și IMM-uri. Verificați și la AJOFM, ce programe au, căci luând oameni din șomaj veți avea avantaje financiare. Dar, trebuie să găsiți o firmă de contabilitate, care să vă ofere un contabil prin colaborare, fără să îl angajați propriu zis și prin intermediul lor, întrebați și de un jurist, care colaborează cu ei. Nu puteți crea o firmă fără un jurist, contabil, eventual o secretară, care se va ocupa de diversele acte. Succes!