| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Buna,TPU! Am o intrebare pentru cine stie.
E vorba de recuperarea taxelor din UK.
In 2019 am fost plecata cu prietenul meu 4 luni si ne-am intors in tara de tot, in 2020 am apelat la un contabil care i-a recuperat taxele prietenului meu.
Anul asta acum, cineva i-a spus prietenului meu ca mai poate aplica o data chiar daca nu a mai lucrat la ei. Acea persoana nu stiu ce a facut si cum, s-au daca a facut ceva legal ca in 2 zile prietenul meu a primit banii de la HMRC. Cum e posibil in asa scurt timp, cand eu prima oara am astept 3 luni?
Ma gandesc sa nu fi facut ceva ilegal baiatul acela si din cate stiu multi fac asta. Voi ce stiti despre asta?

1 răspuns:
| NunuNini a răspuns:

Daca nu a mai lucrat in UK, ce a facut e ilegal.