| Denis4life a întrebat:

TPU! Am o intrebare pentru voi! Există vreo Bancă/modalitate de a împrumuta suma de 2 mii de euro în cazul in care am 18 ani și sunt neangajat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.bani-urgent.ro/bani-imprumut-fara-loc-de-munca.html
Atentie la conditii! Uneori daca intarzii cu plata poti ajunge sa platesti mai mult decat ai imprumutat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o banca nu imprumuta daca n-ai venituri cu caracter de continuitate (salariu, pensie, etc).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista nici o sansa sa poti imprumuta bani de la vreo banca, atata vreme cat nu esti angajat, iar daca esti angajat, trebuie sa ai minim 6 luni de munca.

| dannyel86 a răspuns:

Se cere un venit tocmai pentru ca banca sa aiba garantia ca tu poti achita ratele datorate.
Plus ca se poate impune si o anumita vechime in munca (minim cateva luni de la angajare), tot pentru aceleasi motive.
In conditiile tale, numai un sponsor, un om cu mana larga te poate ajuta. (n-ai sa gasesti, daca nu ai motiv intemeiat).

| Emilian24 a răspuns:

O banca iti ofera o anumita suma de bani pe care o poti imprumuta in functie de venitul tau