| Doar_Yo_Nutzu_1994 a întrebat:

am și eu o întrebare, as vrea sa știu ce vechime in munca trebuie sa am sa pot lua un credit de la brd de 3 mii de euro? Eu lucrez din Noiembrie și mi-am schimbat angajatorul in Ianuarie și am avut doua săptămâni întrerupere, credeți ca ar fi o problema asta? Multumesc

1 răspuns:
| Calin221 a răspuns:

Buna!

Având în vedere că în ultima perioada au existat întreruperi+ că ați schimbat un angajator după doar 2 luni( nu va judeca, va expun motive din punct de vedere economic-financiar) banca poate concluziona că aveți rapoarte în munca de durata mica.

Eventual incercati să rămâneți pe angajatorul actual cel puțin 6 luni, după care puteți cere o finantare, desigur fara concedii sau întreruperi.

Ce salariu net aveți și cate persoane în întreținere( copii, sotie/concubina cu același domiciliu dar fără venituri fixe) aveți că sa pot spune șansele de a obține suma dorita.

Aceste informatii vi le furnizez in calitate de elev la profil economic.

O zi buna!

Funda?