| YoAL3X a întrebat:

Bună TPU, am si eu o intrebare. Daca cineva vrea sa beneficieze de un imprumut bancar, si nu are loc de munca, sau orice fel de venituri, poate sa faca acest imprumut bancar? Rog seriozitate. Va multumec. Funda la primul raspuns folositor.

Răspuns Câştigător
| TinK0de a răspuns:

Nu se poate(adica nu cunosc pe cineva care sa fii facut imprumut)dar gandeste-te putin,cand faci actele iti cere o chestie de valoare,in caz ca nu platesti ratele si puna sechestru pe ea, ex:masina, casa, pamant, orice.Deci daca n-ai nici un fel de venit, casa, sau altcv.nu prea cred...

| YoAL3X explică (pentru TinK0de):

Si de exemplu daca girezi casa sau orice altceva de valoare ..se poate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru YoAL3X):

Plus trei garanti cu ce au ei de valoare. salar pensie sau altceva.

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. Raspunsul e evident nu. Salariul este un garant pentru banca. Trebuie sa ai un loc de munca stabil, loc de munca in care sa fi activat cu MINIM 6 luni inainte de momentul cererii imprumutului. Daca vorbim de sume mai mici, poti apela la variantele alternative (Provident, etc), unde exista posibilitatea de a garanta cu un imobil, varianta pe care eu insa nu o recomand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti face imprumut DOAR daca ai un venit legal si dovedit

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Sau ca in cazul unui consatean de-al meu, a bagat garantirr oile, si trei martori la fel garanti cu ce au ei, pensii, masini etc. Daca nu poti achita imprumutul e jale.