| Raoof_Ali_1990 a întrebat:

Am si eu o intrebare, ieri m-am dus cu mama si mi-am facut cont bancar pentru ca am doar 16 ani si trebuia sa fie un parinte. Si am o intrebare ca am uitat sa intreb ieri. Cu acest card, pot face plati online? Sau pot primi bani online de la alte persoane?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| medicine a răspuns:

In principiu da. Insa ar fi bine totusi sa dai un telefon la banca si sa iti explice ei exact cum trebuie sa procedezi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa poti face plati online, posibil sa trebuiasca activat inainte.

Banii cand ii primesti in primesti in cont asa ca e irelevant cardul

| Bondarel99 a răspuns:

Da, intrii in contul tau online, pe contractul de la banca ar trebui sa scrie numele de utilizator cu care te conectezi.

| suntserios a răspuns (pentru Bondarel99):

Ce treaba are contul online de internet banking cu plata online cu cardul?

| Bondarel99 a răspuns (pentru suntserios):

Era utila si acea informatie...

| Serbanescu_Claudiu_1996 a răspuns:

Da, poti face plati cu cardul utilizand numarul cardului, numele si codul unic de pe spate. Acelasi lucru si pentru depuneri.