| Dolores214 a întrebat:

Bună TPU am tot întrebat de o problema da nu am primit un răspuns va rog cine știe sa răspundă! 1 Daca am avut probleme cu ratele cu cei de la altex tbi credit! Am plătit ratele Da din păcate de 2 luni am pierdut locul de munca. Si cei de la tbi credit o zis ca mă da în judecata ca vin rcuperatori sa îmi ia din casa! Se poate așa ceva dacă casa nu e pe numele meu? Și aicea vreau sa știu poate recuperatori sa intre în casa dacă nu e pe numele meu și fără sa fiu dat în judecata și sa mă prezint la instanța? Și dacă îmi iau obligația ca plătesc în fiecare luna exemplu cât pot se poate? Aștept răspunsuri sa le înțeleg o zi bună funda cel mai înțeles răspuns

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Cu orice credit bancar poti cere o re-esalonare, depunand si respectand un angajament de plata, cu termeni de plata rezonabili (adica cat mai repede).
Totusi, este bine sa platesti restantele si sa revii la zi cu platile, intrucat la reesalonare se percep dobanzi si taxe majorate!

In locuinta altei persoane pot intra pentru executare, dar nu pot lua nimic la care se face dovada (acte de cumparare sau alt fel de dobandire) ca a fost cumparat sau mostenit de alta persoana decat cei de gradul 1.

2 răspunsuri:
| Neon96 a răspuns:

Chiar sunt curios de raspunsuri eu am o rata la fel la tbibprin altex la un tv su nu am platito de 5 luni asta e a 6 si nu m-a cautat nimeni laughing)

| Bula a răspuns (pentru Neon96):

Cand te vor cauta, te va costa TV-ul cat un studio intreg... tongue