| DeyCj a întrebat:

Bună TPU.
Am următoarele nelămuriri referitor la cardul de cumpărături Mastercard Forte de la BT.
Dacă eu am folosit din 2000 lei aprobați 1700 lei, în perioada 24 iulie- 24 august, iar în perioada 5-20 august voi depune în tranșe banii; în 5 August 740 lei, în 15 August, 740 lei, iar în 20 august 300 lei, fără a retrage bani de la bancomat, dar în acest timp din banii depuși în cont îi voi folosi la plăți sau la cumpărături (adică dacă depun 740 lei în cont în data de 5 august banii ăștia îi voi folosi la cumpărături cu cardul și plăți facturi strict electronic, fără bani lichizi), la scadența din data de 25 august voi plăti dobânda de 24% /lună din valoarea extrasă?
Cum calculează Banca Transilvania dobânda lunară la o sumă de 1700 lei folosiți la cumpărături și plăți facturi?
Câți bani trebuie să depun lunar în cont cu tot cu dobândă, la suma aceasta, astfel încât să fiu sigur că nu mă va penaliza sau înscrie în biroul de credite(ca rău platnic) banca pentru întârzieri de plată.
Mulțumesc anticipat de răspunsuri.

2 răspunsuri:
| Lavinia_Maria_1997_FjKO a răspuns:

Intr-adevar sa lucrezi de acasa poate fi greu uneori, dar aduce si multe beneficii. Eu de exemplu am gasit cateva idei bune de pus in practica pe un site, http://cum-fac-bani-pe-net.ro/, unde sunt prezentate idei diverse legate de cum se poate obtine profit prin intermediul Internetului. Sper sa va fie de folos :)

| DeyCj explică (pentru Lavinia_Maria_1997_FjKO):

... Nu greu ci depinde de ce job alegi..., în fine, asta nu face obiectul întrebării mele. Oricum, între timp am rezolvat „dilema", am și rezolvat creditul ăsta, etc. Ai grijă că astfel de acțiuni sunt sancționate pe TPU. happy. Dacă vrei funda ți-o dau, dacă răspunzi la subiect happy.