| anonim_4396 a întrebat:

as avea nevoie de o sugestie, ce as putea sa imi comand in cantitate mare de dincolo si sa vand aici pe olx de exemplu? Ma refer la siteuri precum joom, aliexpres etc.

Răspuns Câştigător
| Atotstiutorul a răspuns:

Orice! doar sa nu te calicesti adica daca iti vei pune mai mult de 15-20lei in plus pe produs atunci nu o sa cumpere nimeni de la tine.
daca aduci accesori pentru telefoane nu poti sa le vinzi mai scumpe de +5 lei pe produs fata de ce ai cumparat tu, pentru ca nu o sa cumpere lumea.

| anonim_4396 explică (pentru Atotstiutorul):

Corect, merci de raspuns!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti sa cumperi cat vrei, de pe ce site-uri vrei, atata vreme cat ai bani si ai companie, ca altfel este ilegal sa faci comert chiar si online.
Atentie, cumparaturile de peste 100 de euro sunt purtatoare de taxe vamale si TVA.

| relian a răspuns:

Ai nevoie de cineva sa iti trimita ce cumperi astfel incat sa ocoleasca vama,altfel nu vad ce bani poti face.
Asa ca orienteaza'te spre america,in primul rand ce vezi si ce cumperi aia primesti,iar de acolo poti plati doara transportul,care si ala este f ieftin sin rest nimic, apoi pui produsele pe ce vrei tu, nu platesti taxe nimanui.
Chestia este ca tu sa cumperi si acel cineva din state sa ti le trimita.
Ce ai putea cumpara? Orice, cu conditia sa se vanda, sa aiba cautare in RO si pret cat mai mic.
Asta tu trebuie sa cauti acolo in RO ce se cauta, ce preturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De pe site-urile alea, nimic. Preturile lor sunt aceleasi ca pe ebay, amazon, etc. Ce bani sa faci? sa cumperi o husa de telefon cu 4 -6 euro si sa o dai cu 6? de ce ar cumpara cineva de la tine cu 6, cand isi poate lua de pe net cu 3-4 happy
Ia de pe alibaba, dar acolo trebuie sa iei en gros.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Next!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ti am inteles prea bine raspunsul prima data ca eram undeva si doar am tras o privire la raspuns merci oricum de informatii!

| Edmonds2342 a răspuns:

Orice crezi tu ca ar prinde. De exemplu: ceasuri, șepci

| PinkDust89 a răspuns:

Zacuscă.