| Adesim a întrebat:

Bună TPU!
Aș vrea să plec în Anglia. Am un avantaj dacă am permis de conducere în România? Știam că pe un timp dacă am permis nu aș mai avea nevoie de pașaport sau că mă ajută să îmi fac actele. Care sunt avantajele?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Blueberry8 a răspuns:

Permisul si pasaportul nu au nici o treaba! Avantajele sunt ca ai permis si poti conduce, nimic mai mult! Daca cineva iti cere actul de identitate, tu ii dai permisul? Nu! Ii dai buletinul sau pasaportul happy.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui de cand il ai si ce experienta ai in conducere.

| Adesim explică (pentru darrio2007):

Contează detaliile astea? Nu am experienţă.

| darrio2007 a răspuns (pentru Adesim):

Este esential. Acolo este putin mai diferit. Mai ales circulatia masinilor pe partea stanga. Si fara experienta e putin mai greu. Mai ales in intersectii. Mi-a venit destul de greu la inceput.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Permisul te ajuta la condus. UE nu considera permisul drept act identitate

| Andreeush a răspuns:

Te ajută mult să ai permis dar dacă vrei să pleci din țară mai bine să îți faci pașaport.