| C3R1 a întrebat:

as vrea să știu dacă la bijutier poți vinde metale prețioase (paladiu,platina, aur etc)?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt bijutieri care inca confectioneaza bijuterii la comanda si primesc/ ori cumpara aur si alte pietre pretioase de la cei care le ofera spre vanzare,
Trebuie doar sa mergi din bijuterie in bijuterie si sa intrebi cine cumpara.

| MeConstantine a răspuns:

Vandut sau sa le schimbi ca sa iti faca bijuterii. Depinde de bijutier, dar este posibil ca acesta sa iti ofere sub pretul de amanet si nu toti bijutierii accepta asta.