| fredenzza a întrebat:

Bună TPU, astăzi când am trecut pe la bancomat să retrag niște bani, am observat ca am rămas aproape fără niciun leu. Am cerut de la bancomat o foaie din aia de tranzacții sa văd, dacă cineva sau ceva îmi fura banii din cont. Când am primit acea foaie am observat că banii din cont au fost folosiți pentru achiziționarea unor jocuri cu nu știu de firme, fără sa știu de lucrul ăsta. Cum îmi pot recupera banii?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand te poti adresa bancii, sa reclami situatia si sa soliciti anularea cardului.
In al doilea rand poti face plangere penala la politie.
Pot exista 2 situatii: cardul ti-a fost clonat si ti s-a aflat pinul fara stirea ta sau tu ai dat cardul sau pinul altei persoane. Va trebui sa poti dovedi ca nu este adevarata situatia a doua.