| anonim_4396 a întrebat:

cam cat costa un apartament sau o garsoniera in Bucuresti si cat cost sa chiria?
Credeti ca e o idee buna sa cumpar un apartament/garsoniera si sa o inchiriez?

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Asa am facut si eu am luat un credit am cumparat un apartament si l-am dat in chirie si cu banii de chirie platesc rata, daca ai posibilitatea sa cumperi cumpara pentru ca daca stai in chirie tot dai niste bani da nu ramai tu cu apartamentul asa mai bine platesti rate la banca si iti ramane tie

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Investiția în imobiliare e mereu o idee buna. Cat despre cost sunt multe variabile. Unde e garsoniera amplasata, ce dotări are, cat de veche e samd

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Acum nu este bine sa cumperi.La urmatoarea criza poate dar trebuie sa calculezi ce profit faci. Daca nu faci minim 8-10% nu investi.
In provincie (Giurgiu) puteai sa faci 20% randament din chirie daca cumparai o garsoniera la 30.000 lei in urma cu cativa ani.

| Rotazi a răspuns:

Daca ai bani sa cumperi, e cea mai buna afacere.

| Raresh23 a răspuns:

Da este o idee foarte buna. Imobiliarele sunt cea mai buna afacere. Iti dau un exemplu in zona Titan la 100 metri de metrou... 50.000 euro garsoniera 43 metri patrati (foarte spatioasa) chirie 350 euro/luna

| gixapef777 a răspuns:

Uite o comparatie intre chirie si rata. Trebuie sa vezi acest video inainte sa iei o decizie. Bafta! https://www.youtube.com/watch?v=bYVsvd_J5ug