| denisaromina25 a întrebat:

Cât e alocația unui copil? Părinții nu mi-i dau, vrea să strâng banii până la 18 ani de acum

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alocatia de copile ste data parintilor ca sa le fie de ajutor, pentru a-ti cumpaar haine, carti, incaltaminte, caiete samd.
Copilul nu are ce face cu banii, primeste manacare acasa si tot ce are nevoie.

| Dalmore a răspuns:

150 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

156 lei!winking
Dacă îi strangi mult timp și se face 300 lei alocația devii bogat/ă!

| TheGentleman a răspuns:

Alocația „pentru copil" nu este pentru a avea copilul bani (deși acum câțiva ani PSD a propus crearea unui fond de economii în bancă pentru copii), ci ca să ajute părintele să-i asigure cele necesare. Mă rog.

Dacă ar fi după mine, nicio alocație. Ca-n SUA și alte țări occidentale. Ai resurse să-l crești? Da.

Nu... atunci nu faci copii.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cati ani acum?