| TheCritic a întrebat:

Ce este vivaSMS-ul si de ce te-ar plati cineva pentru ca primesti niste SMS-uri. Am tot vazut diverse anunturi cu chestia asta. E cineva in masura sa imi explice cum functioneaza asta si daca e cineva care chiar a primit bani de la ei?
PS: Nu vreau explicatiile care sunt si pe internet.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cuminte. Ei isi fac reclama si tot ei incaseaza banii. Tu doar muncesti pentru ei. Vazusem si eu chestia cu: citeste-le pe toate, poate ai un premiu... Poate! Dar, nu.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in general cei care ofera chestii gratuite sunt pentru a-si face reclama, tu dand link-ul amicilor tai ca sa strangi bani ei aduna vizite si isi fac reclama.
Dar asta cu Viva sms e teapa mare, am cont facut de cel putin o luna si nu am primit niciun mesaj.

| TofanCristi a răspuns:

Nu îti recomand. Te faci de tot rasul ca sa dai linkul la toti prietenii.

| TheCritic explică (pentru TofanCristi):

Nu am de gand sa imi fac cont dar am intrebat pentru ca am primit chiar si prin mail diverse link-uri si reclame de la chestia asta si am vazut ca acum pun astia bani ca "dovada" laughing Si eram curioasa. Eu am deja un "job online" unde chiar fac ceva pentru a strange banii aia care sunt destul de putini si site-ul n-are nevoie nici de reclama. Multumesc, numai bine!

| CezaricaGSM a răspuns:

Eu zic sa-ti faci, banii vin din reclama, ii dau firmele care trimit SMS-uri. Daca vrei discutam pe privat, iti explic si tu decizi, doar ca nu vin gratis, e de dezvoltat echipa. O sa-ti spun si de ce iti trebuie echipa.