| Linda724 a întrebat:

Cum pot face rost de bani la 13 ani? Daca vreau sa imi vand hainele vechi unde le pot vinde, avand in vedere ca in orasul meu nu se organizeaza targuri de haine?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu, la varsta ta, mi-am facut bani de buzunar seriosi din activitatile de ajutorare pentru vecini si cunostinte.
- am facut cumparaturi
- am plimbat si ingrijit animale
- am avut grija de persoane in varsta
- am ajutat la diferite reparatii im jurul casei
- am facut moriste din hartie colorata si le-am vandut copiilor mici
... si aproape din orice am apucat... happy

Rezultatul a fost c, in pusculita mi s-au adunat bani frumosi!
In vacanta mare, de vara, m-am dus la bunici, in tabara, etc si am avut oricand "banii mei secreti" daca am vrut sa ma duc la un film la cinema si sa iau cate o prajitura sau inghetata, daca m-am dus cu o fata.

Dar mi-a fost ciuda odata, cand fata nu m-a lasat sa-mi cheltui banii, fiindca are si ea.
Am crezut ca primeste bani de la parintii, bunici.
- Nici vorba - a spus ea - eu am grija de un bebe cand mama lui este plecata in oras, ii schimb scutecele, ii dau de mancare, il iau in brate daca plange si il culc cand este vremea. M-am obisnuit repede si sunt multumiti de mine. Mai am grija si de o doamna batrana, care si-a rupt o mana. O ajut la incalzirea mancarii, sterg praful in locuinta si alte mici activitati. Castig aproape atat cat mama mea la servici. Si toate acestia langa invatatul la scoala. Sunt a doua ca medie in clasa!

| Sn4k3 a răspuns:

Le vinzi pe net, site-uri de produse second-hand (olx etc)

| DOOOPX a răspuns:

Cauta pe net site-uri sunt multe.

| Jack20Wan a răspuns:

Tot ce trebuie sa faceți este sa va Jucați jocurile din aplicație strângeți tichete si apoi le transformați in dolari pe care puteți să i scoateți in PayPal, pe card când ajungeți la suma de 10 dolari. Dati pe link-ul asta https://www.winrgames.com/wgw/ref?code=3M5AD sa va descarcati aplicați, va Creați un cont și începeți sa va Jucați. Intrați in meniul jocului pe undeva pe acolo va apare "Invite Code" scrieți codul acesta 3M5AD si veți primi 2 dolari. Încearcă merita!

| SenZTime4U a răspuns:

Poti incerca sa faci bani prin intermediul unui program numit EarnMoney, care iti da un bonus de 10 dolari pentru start si intre 0.5 si 10 dolari pe zi in functie de puterea calculatorului/laptopului tau.

Aici este link-ul de unde poti descarca aplicatia.Te poti uita pe Youtube pentru a te convinge ca aplicatia nu este un scam
https://earnmoney.download/?id=277421