| Anonima6754 a întrebat:

cum se fac comisioanele la amanet? Sa zicem ca am suma de 1000 lei...am comision 5 lei pe zi..cum se calculează acel comision?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Comisionul nu se calculează așa cum crezi tu.
Comisionul este din start un procent din suma primită, care ți se comunică.
La 1000 de lei poate fi 1% deci 10 lei pe zi. Astfel dacă restitui împrumutul după 30 de zile ai de achitat suma primită, 1000 de lei plus 30 zile* 10 lei/zi = 300lei. 1OOO plus 300 lei= egal 1300 de lei. Dacă nu achiți la timp, nu mai primești obiectul înapoi, el este vândut ca firma să își recupereze banii care ți i-a dat.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai, de ce nu stii tu sa calculezi singurică?

| omar456321 a răspuns:

Pro Tip: Nu pune piciorul in amanet vreodata.

| sadrian46 a răspuns (pentru omar456321):

Este făcut pentru cei ce nu au încotro. La fel și IFN-urile.