| mihai9996 a întrebat:

Buna tpu..cunoaste cineva o banca care ofera credit de nevoi personale cu, criteriile astea:varsta 20 ani vechime la locul de munca 4 luni si salariu 1150 ron pe luna?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vad ca la BT nu pun conditii de vechime ci doar:
sa ai venituri permanente;
sa nu ai restante la alte credite;
sa ai cetatenie romana;
sa ai maxim 70 de ani la sfarsitul perioadei de creditare.
Ar fi bine sa mergi si sa verifici conditiile la fiecare banca: mai trebuie sa intrebi DAE (dobanda anuala efectiva), daca mai au si alte comisioane, sa-ti dea o simulare grafic de rambursare credit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate bancile dau... ideal ar fi sa iei de la banca la care incasezi salariul daca e cazul pentru ca vei avea dobanzi mai mici

| mihai9996 explică:

Am fost azi la BT si trebuie 6 luni minim la actualul loc de munca

| CatalinMilan a răspuns:

Incearca la brd, daca nu reusesti la o sucursala, du-te la alta, o sa vezi diferentawinking si eu am scos de la brd si s-a aprobat repede, am avut doar 4 luni si 2 saptamani vechime.

| Răzvan_Reftu_1998 a răspuns (pentru CatalinMilan):

4 luni si doua saptamani la actualul loc de munca sau total in munca?