| FloryA98 a întrebat:

Daca cineva din,sa zicem Statele Unite ar vrea sa trimita bani in Romania, cum ii trimite? Trebuie neaparat sa ai cont in banca? Exista si un transfer gen posta romana? adica...prin curierat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate trimite prin firmele de transfer rapid, gen Western Union sau MoneyGram, ii trimite la banca pe care o preferi si tu ii ridici de acolo. Nu trebuie sa ai cont bancar pentru asta si nici card.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu e transfer bancar din cont in cont. in rest exista diverse servicii de transfer bani, precum western union

| FloryA98 explică:

Ma refeam...na..in cazul in care nu ai card si trebuie sa iti trimita cineva bani din alta tara. Fara card nu se poate?