| Angelicc a întrebat:

Buna TPU! Dacă se întâmplă sa nu răspuns la apelurile curierului, coletul nu o să poată fi trimis? Multumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca sti ca trebuie sa primesti colet de ce nu raspunzi cînd te sună? Chiar asa nebun esti? Adica nu e interesul tau sa ti primesti coletul? Sau i ti bati joc de curier il lasi sa sune te doare in cot de el.

| Furnicuta000 a răspuns:

El o sa te sune de mai multe ori intr-un interval de 5 minute si daca nu raspunzi o sa se duca la urmatoarea adresa, nu sta dupa tine. Daca mai tarziu mai are drum prin zona ta, e posibil sa te mai contacteze. Daca nu, o sa incerce livrarea a doua zi. Sunt unii curieri care nu mai vin a doua zi si lasa coletul la sediu si trebuie sa te duci sa il iei tu.

| Diana4you97 a răspuns:

Bună. Cel mai probabil o să fiți contactată de curier și a doua zi. Dacă nu, prezentați-vă la sediul lor și ridicați coletul.