| Claudia45 a întrebat:

Dacă vreau sa lucrez ca agent imobiliar, ce facultate ar trebui sa fac?
Funda

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu-ti trebuie facultate. Daca stii sa scrii si sa citesti este de ajuns. Iti trebuie doar sa te pricepi la afaceri. Iar aceasta nu se preda in nici o scoala din Romania.
Trebuie sa ai cunostinte in ce priveste legislatia statului roman: ce acte, ce documente trebuiesc intocmite. Dar si de acestea se ocupa un notar.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ti trebuie facultate pentru asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

"ca agent imobiliar, ce facultate ar trebui sa fac?"

niciuna! - doar să fii convingător cu clienții să cumpere (de la tine)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nevoie de facultate.
Dacă urmărești răspunsurile mele din ulimele zile am dat un răspuns detailat cuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 clase.