| unsimplubaiat123 a întrebat:

Buna, TPU! De pe cardul meu bancar am depus cu iban- ul de la contul de revolut 50 de lei. Banii din card mi-au plecat dar banii in aplicatia revolut nu au ajuns. Dupa cand am apasat pe adauga bani am vazut ca suma minima e 60 lei prin Apple pay. Ce este de facut? Credeti ca o sa intre sau nu?
A trecut relativ putin timp de atunci

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

O sa intre dar evident nu este instant, poate dura mai mult de o zi mai ales in caz ca ai trimis seara/după-masa sau in zi nelucrătoare.

| unsimplubaiat123 explică (pentru mont):

Am vorbit cu un consultant si aparent acea suma este pentru transferurile push-to-card. Eram speriat ca banii mei nu vor ajunge niciodata. Multumesc pentru mesaj!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Transferul prin IBAN la Revolut durează o zi-două.