| Emilia3429 a întrebat:

Bună TPU! Doresc să urmez un curs de tehnician veterinar, dar nu ştiu exact in ce constă. Cu alte cuvinte, vreau să ştiu dacă materia se ia de la 0 sau dacă trebuie sa am anumite cunoştinte. (În acest caz, de unde ar trebui să incep să studiez?)

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Pentru ce sa faci un curs de tehnician veterinar daca nu stii in ce consta? Ce cauti tu in acest domeniu, cand habar nu ai pentru ce il faci?

Aici trebuie compasiune si dorinta... Nu te poti juca cu viata unor suflete iar eu una sunt satula de incompetenti si persoane care fac scoli DEGEABA!

| Emilia3429 explică (pentru Sophieka):

Ai dreptate. Îmi cer sincer scuze pentru incompetenta mea. Nu stiu ce mi-a trecut prin cap cand am vrut sa ajut animalele. Daca ma gandesc mai bine, fiind tehnician veterinar nu vrei decat sa te joci cu sufletele animalelor. Daca nu te-ai nascut cu toate cunostintele necesare, atunci nu are rost sa urmezi orice meserie. Bine ca m-ai oprit inainte de a face o greseala enorma. Eu cred ca o persoana plina de compasiune ca si tine merita o funda pentru acest raspuns. Multumesc!

| Sophieka a răspuns (pentru Emilia3429):

Eu iti multumesc pentru funda dar m-am enervat cand am citit ca nu stii exact in ce consta. Am luat-o ca si cum ai fi spus ca nu stii ce inseamna tehnician veterinar.
Nu se naste nimeni cu cunostinte, astea le dobandim in timp, toata viata avem de invatat, dar ne nastem cu anumite inclinatii pe care de multe ori le descoperim tot pe parcursul vietii.

Spune-mi ce ti-ar placea? Ce te pasioneaza sau ce crezi ca ti-ar trezii un interes? Voi cauta pentru tine un curs sau o persoana care sa te invete ceea ce ti-ar placea.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai examen de admitere.

| Catrice a răspuns:

Biologie. Chimie. Fizica.