| denisQ00 a întrebat:

Eu as dori sa imi fac un card bancar, ce trebuie sa fac pentru asa ceva? Am buletin etc... Dar trebuie sa ma duc la ei, cam cat m-ar costa... Etc.

Răspuns Câştigător
| Atim a răspuns:

Nu e complicat. Mergi la ce banca vrei cu buletinul. Recomand ING, Raiffeisen si BCR, dar mai ales ING pentru ca nu percep comisioane. Fugi de BRD ca-s cei mai scumpi.
Deci mergi cu buletinul si iti dau de acolo niste hârtii sa le completezi. La ING cand am facut a fost gratuit si mi-au dat cardul pe loc, la BCR am dat 15 lei taxa de deschidere si a trebuit sa revin dupa o saptamana sa ridic cardul, iar la BRD am dat 20 de lei taxa de deschidere pe un cont in lei si 40 de lei pe unul in euro, iar cardurile le-am ridicat dupa 3 zile.
Daca esti minor trebuie să ai peste 14 ani și sa vii cu un parinte (amandoi cu buletinele la voi). Parintele va fi co-titular al contului pana faci 18 ani

| denisQ00 explică (pentru Atim):

Multumesc! La BANCA TRANSILVANIA, nu stii cum sta treaba?

| Atim a răspuns (pentru denisQ00):

Tot doar cu buletinul mergi. Din cate am auzit acum nici ei nu mai percep comisioane de retragere. Cu taxa de deschidere nu stiu, la ei nu am facut niciodata cont

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la banca cu buletinul si ti se face card. cardul in sine nu cost nimic la majoritatea bancilor.

| nuivoiesăspun a răspuns:

Bună! Eu mi-am făcut card la ING. M-am dus doar cu buletinul, atât. Cred că așa se procedează și la celelalte bănci. Oricum, te poți duce la bancă și îi spui ce dorești, iar doamnele/domnii de acolo îți vor spune ce să faci.

| denisQ00 explică (pentru nuivoiesăspun):

Buna! Dar cat ai platit si Cat plătești si trebuie cu acordul parintilor