| username2468 a întrebat:

Bună TPU!
Înainte de toate, rog seriozitate maximă, iar cei care au chef de glume, să facă bine să nu-mi răspundă.
Am și eu rugămintea ca, dacă e vreo persoană de aici ce și a înființat o firmă de transporturi persoane, să-mi trimită mesaj în privat explicându-mi cum se procedează, ajutați-mă, vă rog eu tare mult, chiar am nevoie, dar să fie o persoană capabilă de asta sad

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca chiar vrei sa obtii informatii utile si complete e mai ok sa contactezi o firma de consultanta.

| romeo78 a răspuns:

Transport persoane e o afacere cu dichis. Mulți, datorită legislației în vigoare, funcționează la limita legii.
În primul rând, se folosesc microbuze datorită fiscalității mai mici, în al doilea rând, un autobuz e foarte scump, chiar și second-hand, datorită diverselor taxe, impozite și alte cheltuieli.
În primul rând, se merge la Registrul comerțului, de unde se va obține întreaga documentație.
A doua mare problemă, vor fi traseele, care se licitează anual sau la diverse intervale de timp. Dar, și concurenții, firmele de transport persoane care dețin traseele de ani de zile.
Succes!