| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Începând de la ce sumă trebuie să declar veniturile din Onlyfans? Și cum se procedează mai exact cu declararea lor?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar fi mai multe chestii aici, plus niste artificii. Nu le discut in public, in special artificiile. Poti primi/trimite mesaje private, da?

| Syrten explică (pentru GabiDumitrescu):

Sigur

| Syrten explică (pentru GabiDumitrescu):

Am observat ca nu pot trimite mesaje, vreau sa iti multumesc pentru informatii si daca ai putea sa imi raspunzi tot in privat la următoarele intrebari. Este nevoie de aceste declaratii din prima zi in care se posteaza pe of? daca nu, care e termenul pentru a declara veniturile din of? Se poate face contul doar pentru a vedea daca merge treaba si mai apoi daca persoana considera ca e ok sa declare veniturile si ce mai e nevoie? Mulțumesc mult!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Syrten):

Hai ca raspund in privat.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din prima, îți faci un pfa ca operator pc

| Lukasssz a răspuns:

Sper ca fata ta sa aiba aceiasi meserie ca a ta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cand incepi sa ai un venit constant. Daca banca vede venit constant si sume mari in cont, e obligata sa raporteze la ANAF. De ex am o cunostinta care se ocupa cu niste concursuri, loterii, vanzari etc pe net si ii intrau foarte des diferite sume in cont, au sunat-o cei de la banca si i-au explicat treaba, bancilor le convine sa ai cat mai multi bani dar la un momentdat trebuie sa iti declari veniturile si sa platesti impozit. Daca de ex iti vinzi lucrurile personale o data la nu stiu cat timp si primesti bani in cont, asta nu se mai pune

| dinaprilie a răspuns:

De la suma de 1 ban. Trebuie sa mergi la anaf de unde aparti ( localitate, judet ) si ceri o fisa - venituri realizate din alte activitati liberale, o conpletezi, o predai la ghiseu si aia iti iau procentual din suma pe care ai declarat/0.