| Heylin a întrebat:

M-am gandit sa imi achizitionez un taxi cu licenta si sa muncesc pe el, ma gandeam daca imi pot plati o carte de munca pe 8 ore avand un salariu de 3000 si daca pot face un imprumut la banca in valoare de 25.000 euro sa imi pot lua un apartament? Nu stiu daca se accepta asemenea credite daca esti angajatul tau sau daca poti sa iti faci salariul de cat ai nevoie pentru imprumut.Sau daca pot tot prin firma de taxi eu, fiind angajatul meu si daca sunt casatorita as putea beneficia de programul prima casa? Si cat la % din suma trebuie platita? IN PRINCIPU MA INTERESEAZA DACA POT FACE UN IMRUMUT LA BANCA DACA LUCREZ PENTRU MINE SI DACA IMI POT PLATI CARTEA DE MUNCA CU O SUMA IN CARE SA MI SE ACORDE UN IMPRUMUT DE 24. 000E. Ma poate ajuta cineva? Multumesc

1 răspuns:
| Allexander07 a răspuns:

Depinde de bănci, fiecare are al mod de calcul, perioada pe care vrei sa iei creditul conteaza iară. Mergi la bancă şi intereseazăte.
Nu contează daca eşti propriul angajat atâta timp cât îţi plăteşti dările la stat, pe cei de la bancă îi interesează cât salar ai şi daca ai un job stabil.