| Chiriac a întrebat:

mă poate ajuta și pe mine cineva cu un răspuns?
Mătușa mea din Italia vrea sa îmi trimită bani pe cardul de școală de la BRD și am auzit de la unii colegi că cei de la banca vad că am venit și îmi taie bursa, aș vreau să știu un răspuns.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu îți ia nimeni nimic.
Cei de la bancă nu au treabă câți bani primești pe card de la alte persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bursa ti-e virata pe cardul ales indiferent de suma de bani pe care o ai. Cei care pot vedea cati si de unde bani sunt in contul respectiv sunt parintii tai (presupunand ca esti minor si ai parintii imputerniciti) si tu, atunci cand ceri extras de cont (sau din aplicatia de online banking). In plus, daca te referi la functionarii de la banca, atunci ia si linisteste-te si spune-i matusii tale sa-ti trimita banii pe ce card vrea ea.