| INeedHelp1277 a întrebat:

Buna TPU laughingMai demult mi-am schimbat parola Instagram si recent am uitat-o.Am incercat sa o schimb, dar eu nu am Facebook, am doar Instagram.Careva cu experienta in asa ceva? Am nevoie de ajutor! Cum pot sa o schimb?

Răspuns Câştigător
| Alexandru400 a răspuns:

Data viitoare încearcă fără emoji.
Dacă ai doar Instagram este simplu, ori intri în aplicație şi selectezi la parola "am uitat-o" în orice caz la secțiunea "am uitat parola" va trebui sa îți introduci Email-ul si ți se va trimite un link pe email pentru resetarea parolei sau poți intra şi pe browser la:
https://www.instagram.com/accounts/password/reset/

Este imposibil sa nu ai email pe Instagram sau macar numarul de telefon

Ps. dacă nu ai acces la email sau numarul de telefon este imposibil de resetat parola si cel mai probabil vei sta sa te gandeşti ce parolă ai pus

Pss. Daca nu îți mai ştii email-ul te sfătuiesc sa îți faci altul, de preferat google (gmail) pentru ca este practic şi uşor de folosit plus ca îl poți folosi cam peste tot si eşti conectat(ă) tot timpul pe smartphone. Sper că vei gasi soluția pentru problema ta şi că răspunsul meu te-a ajutat într-un fel.

1 răspuns:
| Alexandru400 a răspuns:

Cu placere! Si sper ca a fost de ajutor comentariul, daca intampini dificultati nu ezita sa pui o intrebare pe TPU.