| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut recent card la Raiffaisen Bank, si as vrea sa depun o suma de bani ca sa o am pe card. Intrebarea mea este : daca am cardul de la Raiffaisen, banii trebuie depusi la aceeasi banca sau pot la oricare?
P.s : cardul este visa

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant ce card ai, bani se depun in contul atasat cardului ai cel mai simplu de depus e la banca la care ai cont

| mihai69 a răspuns:

Nu contează ce card ai.
Poți face transfer / depunere de bani la orice ghișeu bancar, nu numai la Raiff. Dar dacă depui la alte bănci, mai dai bani și pe comisioane. Culmea că unele bănci iau comision ȘI la încasare, nu doar la depunere. Adică ăia la care pui banii își trag un comision, și pe deasupra, banca ta își trage și ea un coision pentru că îți bagă banii în cont. Vezi ce taxe ai pe contract (sau anexele lui).

| TehDevil a răspuns:

Da, nu conteaza ce tip de card ai, depui doar la unitatea bancara de care apartine contul. Insa, ai mare grija cu Raiffeisen bank-ul, s-ar putea sa depui bani si peste un timp sa te trezesti ca s-au imputinat happy Verifica tipul de contract, eu m-am ars cu ei in trecut.